Національна академія наук вищої освіти України

Офіційний веб-портал

Некролог

Некролог

Болдирєв Ростислав Васильович

22.07.1935 – 04.11.2019

На 85 році життя відійшов у вічність доктор філологічних наук, професор-консультант кафедри романо-германської філології та порівняльно-історичного й типологічного мовознавства Українського гуманітарного інституту, академік  Національної академії наук вищої освіти України, лауреат нагороди Ярослава  Мудрого Академії наук вищої школи України

Ростислав Васильович відомий мовознавець, справжній вчений, основні напрямки його досліджень – це слов’янська  та індо­європейська етимологія, історія і типологія слов’янських мов, функціональна граматика, германська і романська історична лексикологія, давньоіранська та  класична філологія, хеттологія і орієнталістика.

  За час наукового життя він підготував серію історико-етимологічних досліджень, зокрема,  близько 1000 наукових праць, серед яких 7 монографій,  понад 5 тисяч етимологічних статей про лексику переважно праіндоєвропейського та неіндоєвропейського походження. Свої знання він щиросердно до останнього передавав наступному поколінню лінгвістів, дбаючи про наукову зміну.

   Ростислав Васильович лишатиметься прикладом справжнього вченого, риси якого унікально поєднувалися з надзвичайною мудрістю й досвідченістю.        

Світла йому пам’ять і земля пером!